- В наявності
- Код: MAXIVAREM_LR_CE_60_VN
2 537 ₴
- +380 (98) 327-63-65контактный
Мембранний бак (гідроакумулятор, розширювальний бак) Varem
для систем холодного та гарячого водопостачання застосовуються як у промислових системах водопостачання, у водопостачанні дачних ділянок і котеджів, у системах пожежогасіння та захисту вузлів сантехніки водопроводу від гідравлічних ударів, у харчовій і хімічної промисловості.
Висота — 670 мм.
Діаметр — 380 мм.
Об'єм — 60 л.
Взаємодія мембранного бака з насосом.
Після монтажу гідроакумулятора в систему та під'єднання насоса до електромережі відбувається закачування рідини в мембранну камеру (грушу), водночас об'єм повітря в повітряній камері бака зменшується на величину води, що надходить у бак. У разі зменшення об'єму повітряної камери тиск у мембранному баку зростає. Після того як тиск у мембранному баку досягне встановленого на реле тиску, відбувається вимкнення насоса. У вимкненому стані насос перебуває доти, поки тиск у системі не впаде внаслідок споживання рідини (вода водночас надходить споживачеві з мембранного бака), після чого насос знову вмикається тощо.
Така взаємодія допомагає істотно продовжити термін експлуатації насосного обладнання.
Оскільки тиск повітря в мембранному баку врівноважений тиском води, мембрана перебуває в «вільному» стані та водночас не відчуваючи внутрішніх.
Тиск у мембранному баку можна контролювати манометром. За ним же відбувається й настроювання реле тиску на потрібний робочий діапазон роботи мембранного бака.
Сфери застосування мембранних баків (гідроакумуляторів).
Використання в системах опалення.
Під час нагрівання котла температура рідини в ньому підвищується й відбувається розширення рідини. Рідина практично не стискається й якщо система опалення не буде обладнана розширювальним баком, що дає змогу відвести додатковий об'єм рідини, то неминуче відбудеться підвищення тиску в системі та можливе її пошкодження.
Використання в системах водопостачання, водопідготування та очищення води.
Баки для води (гідроакумулятори) слугують для акумулювання (накопилення) певної кількості води для подальшого подавання її споживачеві під потрібним тиском у потрібний момент.
Розширювальні баки можуть застосовуватися для запобігання руйнуванню системи від гідравлічного удару.
Інші зони та сфери застосування:
- для пожежогасіння (місткості з рідиною для гасіння вогню);
- як резервні баки у випадках, коли вимикається електрика;
— у промислових і сільськогосподарських системах водопостачання. Водночас професійна серія розрахована на робочий тиск до 16 барів.
Конструкції мембранних баків.
Баки зі змінною мембраною бувають горизонтального та вертикального виконання. Відмітною особливістю — рідина цілком розміщена всередині мембрани та не контактує з металевою поверхнею бака. Заміна мембрани відбувається через фланець, який закріплений за допомогою декількох болтів. У разі великих обсягів розширювального бака мембрана балонного типу закріплюється заднім кінцем мембрани до ніпеля бака через нарізне з'єднання.
Баки з фіксованою діафрагмою
Внутрішній об'єм бака розділений мембраною. Мембрана — діафрагмінна, незмінна, жорстко закріплена периметром перерізу бака. В одному об'ємі міститься повітря, в іншому — теплоносій або питна вода.
Зовнішня поверхня бака покрита емаллю, а внутрішня — контактує з рідиною й покрита вологостійкими фарбами.
За такої конструкції гідроакумулятора практично унеможливлюється тертя мембрани об стінки бака, що істотно збільшує його термін експлуатації.
Встановлення мембранних баків.
Перш ніж встановити мембранний бак, необхідно переконатися, що в технічному розрахунку правильно окреслені його параметри. Категорично забороняється встановлювати мембранний бак, не перевіривши технічні розрахунки та параметри, позаяк це може заподіяти шкоди людям, опалювальній системі або самому баку.
Мембранний бак має бути технічно грамотно встановлений і надійно приєднаний до трубопроводу та фундаменту. Якщо маса бака перевищує 30 кг, необхідно закріплювати його за допомогою спеціального пристосування, щоб уникнути падіння.
На системах, обладнаних мембранним баком, мають бути встановлені запобіжні пристрої, що обмежують тиск і гарантують неможливість перевищення максимального робочого тиску бака.
Для запобігання електролітичній корозії бак має бути заземлений.
Попередній тиск у мембранному баку.
На заводі-виробнику в мембранному баку встановлений попередній тиск повітря (не більш ніж 4 бари). Попередній тиск може бути скоректований на місці з урахуванням умов експлуатації. Правильне настроювання попереднього тиску гарантує надійну роботу всієї системи та довгий термін експлуатації мембрани.
У процесі монтажу системи рекомендується завжди перевіряти попередній тиск у мембранному баку. Перед зміною попереднього тиску бак має бути спорожнений. Попередній тиск має бути нижчим за тиск увімкнення насоса.
Максимальний і фактичний об'єм мембранного бака.
Максимальний об'єм води, що міститься в мембранному баку, може становити не більш ніж
75% від його загального об'єму. Фактичний же об'єм води, що міститься в ньому, зазвичай помітно менший, позаяк лише в рідкісних випадках, передбачених специфікою того чи іншого технологічного процесу, тиск води, що міститься в мембранному баку, досягає 10 барів.
Чим більша різниця між тиском увімкнення і вимкнення насоса, тим більший фактичний об'єм мембранного бака.
Мінімальний об'єм мембранного бака.
Мінімальний допустимий об'єм мембранного бака залежить від інтенсивності розбирання води та від максимально допустимого числа увімкнень насоса на годину, а також від того, за яких значень тиску насос вмикатиметься і вимикатиметься.
Мінімально допустимий об'єм мембранного бака можна визначити з наступного наближеного вираження:
V = 2Q/N,
де
V — об'єм мембранного бака, м3.
Q — передбачуваний розбір води, м3/год.
N — максимально допустима кількість увімкнень насоса на годину.
Для того, щоб продовжити термін експлуатації електродвигуна насоса, рекомендується вибирати мембранний бак, об'єм якого дещо перевищує мінімально допустимий. Допускається встановлення двох і більше мембранних баків в одну систему, водночас тиск у повітряних камерах цих мембранних баків має бути однаковим.
Обслуговування мембранних баків.
Необхідно, щоб експлуатація здійснювалася тільки кваліфікованими фахівцями.
Мембранні баки мають обслуговуватися принаймні раз на рік, а результати попереднього закачування повітря мають відповідати значенням, зазначеним на етикетці +20%.
У разі попереднього закачування повітря бак має бути повністю злитий.
Якщо під час попереднього закачування повітря тиск відрізняється від того тиску, яке вказано на етикетці, воно має бути відновлене до початкового рівня.
Не від'єднуйте розширювальний бак доти, поки він не буде повністю злитий.
Техніка безпеки.
Попередній тиск у жодному разі не має перевищувати рівень, вказаний на інформаційній табличці та закріпленій на кожному баку. Мембранний бак ніколи не має розбиратися або демонтуватися під час роботи. Забороняється розсвердлювати бак і відкривати його, застосовуючи зусилля. Необхідно завжди дотримуватися технічних характеристик, зазначених на інформаційній табличці. Ніколи не перевищуйте максимальну робочу температуру та максимальний робочий тиск. Не використовуйте мембранний бак за призначенням.
Кожен мембранний бак перевіряється, проходить індивідуально або спільно, пакується на заводі-виробнику.
Основні | |
---|---|
Виробник | Varem |
Гарантійний термін | 12 міс |
Країна виробник | Італія |
Спосіб установки | Підлоговий |
- Ціна: 2 537 ₴